Ön Sevişmenin Faydaları ve Önemi

on-sevişme-fayda

Ön sevişme aslında iki kişilik çok güzel bir deneyimdir. Bunu çiftin birlikte birbiriyle konuşarak cinsellik ile ilgili bir takım kaçınmalar olmadan, birbirlerine rahat olabilmesi çok önemlidir.

Kadının ön sevişme sırasında aktif olabilmesi de çok önemlidir. Kadın ne kadar aktif olup haz verirse o kadar da haz alır. Kadının uyarılması ile erkeğin uyarılması arasında fizyolojik farklılıklar vardır. Kadının uyarılması için daha fazla zaman gerekebilir. Özellikle kadın için ön sevişme sırasında klitoris uyarısı çok önemlidir. Orgazm ın tetiğini klitoris in uyarılması çekmektedir. Ön sevişme de bu ihmal edilmemelidir.

Çiftlerin birbirlerine isteklerini ve arzularını daha rahat söyleyebilmesi de çok önemlidir. Bu, istediği ve arzuladığı birşeyi eşine söyleyebilmesi gerekir. Bir çift cinsellik ile ilgili ne kadar açık ve rahat konuşurlarsa o kadar iyi ve keyifli bir cinsellik yaşarlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>